همکاری فولاد سنگان با شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه کانی‌های کم‌عیار آهن SMI

به گزارش فولادنیوز، علی امرایی مدیرعامل فولاد سنگان  در خصوص طرح های توسعه سنگان گفت: شرکت فولاد سنگان با تولید 5 میلیون تن گندله و 5 میلیون تن کنسانتره است طرح های توسعه زیادی در دست احداث دارد. او ادامه داد:  همچنین بزرگترین کارخانه کنسانتره هماتیت کشور با ظرفیت دو نیم میلیون تن هم در دست احداث است و با سرمایه‌گذاری صد میلیون یورو و 450 هزار میلیارد ریال توسعه گندله‌سازی را از 5 به هفت و نیم میلیون می‌رسد.

مدیرعامل درباره بازارهای فروش این شرکت گفت: خریدار تمام محصولات ما فولاد مبارکه است. تمام طرح‌های ما تا 1404و 1405 قرار است به بهره‌بردای برسد. امرایی درباره اقدامات زیست‌محیطی و کنترل پساب و فولاد سبز فولاد سنگان توضیح داد: یکی از روش‌های تامین منابع آب مصرفی ما از طریق پساب است. تصفیه پساب در شهر تایباد خراسان رضوی برای تامین بخشی از آب مصرفی فولاد سنگان است. پروژه‌ای هم برای اولین بار در خاومیانه در دست اجراست به عنوان اسپلیدر یا انباشت مکانیزه باطله‌های سنگ آهن، با توجه به اینکه باطله‌ها هم میکرونیزه هستند. به صورت فشرده انباشت می‌شوند و هیچ گونه آلایندگی برای محیط زیست ندارند در مورد فولاد سبز تلاش ما این است که آلایندگی زیست‌محیطی نداشته باشیم ما چون تولیدات کنسانتره و گندله داریم و بحث فولاد سبز در حوزه تولید فولاد هیدروژنی است که به فولادسازها مربوط می‌شود.

او در ادامه با بیان اینکه این شرکت نیروگاه بادی 200 مگاواتی با همکاری شرکت‌های زیرمجموعه فولاد مبارکه در دست احداث دارد، گفت: این به دلیل نیاز 200 مگاواتی مصرف برق برای طرح‌های توسعه‌ای آینده با همکاری شرکت‌های زیرمجموعه فولاد مبارکه است. اکنون 100 مگاوات مصرف برق داریم و به 150 مگاوات دیگر برای طرح‌های توسعه‌ای آینده نیاز داریم که با احداث این نیروگاه تامین می‌شود.

مدیرعامل فولاد سنگان در پایان درباره تمهیدات درنظر گرفته شده از سوی این شرکت برای فصل سرما گفت: یکی از نگرانی‌های در سال گذشته ما قطعی گاز بود که 120 روز با آن مواجه بودیم به این دلیل یکی از چالش‌های پیشروی ما قطعا در فصل سرما خواهد بود با راهبردی که شرکت فولاد مبارکه در زمینه مشارکت با وزارت نفت در زمینه استحصال گاز داشت، امیدواریم برای سال آینده مشکل حل شود.

انتهای خبر/

مطالب مرتبط

تداوم اعتراض کارگران معادن و نیروگاه‌های زغال‌سنگ در بلغارستان به طرح انتقال سبز دولت و اتحادیه اروپا

به گزارش فولادنیوز؛ کارگران معترض معادن زغال‌سنگ بلغارستان به درخواست مذاکره دولت پاسخ منفی‌داده و از ملاقات با نخست وزیر درباره طرح انتقال سبز خودداری

ادامه مطلب »