مذاکره آمریکا و اروپا بر سر فولاد به کجا رسید

به گزارش فولادنیوز، چندی پیش نشستی میان نمایندگان امریکا و اروپا برای نهایی کردن تعرفه‌های واردات فولاد از اروپا به امریکا در ماه جاری میلادی برقرار شده بود. بنا بر گزارش وب‌سایت جی‌ام‌کی‌سنتر، این نشست روز پنج شنبه گذشته ۱۹ اکتبر (۲۷ مهر) برگزار شد و نمایندگان اتحادیه اروپا و امریکا در واشنگتن بر سر تعرفه واردات فولاد از اروپا به امریکا به مذاکره نشستند، اما به توافق نرسیدند و تصمیم گرفتند مذاکرات را تا پایان سال جاری میلادی ادامه دهند.

این نشست با هدف مذاکره در مورد تعرفه‌های بخش ۲۳۲ برگزار شد، این تعرفه ها در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ بر واردات فولاد و آلومینیوم از اروپا به امریکا وضع شده بود.

کاترین تای، نماینده تجاری امریکا و والدیس دامبروسکیس کمیسر تجارت اروپا طرفین حاضر در نشست بودند.

اگر این گفت‌وگوها به نتیجه‌ای نرسد، تعرفه صادراتی میان امریکا و اروپا در سال ۲۰۲۴ میلادی تاثیر ناخودآگاه خود را بر تجارت دو منطقه می‌گذارد. ارزش صادرات اروپا به امریکا ۱۰ میلیارد دلار در سال برآورد شده است.

اروپا می‌خواهد این تعرفه‌ها به کل لغو شود اما امریکا تمایل دارد این امکان را برای خود نگه دارد که از آنها در آینده استفاده کند.

حجم کل صادرات فولاد از اتحادیه اروپا به امریکا در سال ۲۰۲۲ میلادی به ۳ میلیون و ۹۷۰ هزار تن رسید. حجم صادرات آلومینیوم نیز در این مدت ۲۸۵ هزار تن بود.

انتهای خبر/

مطالب مرتبط

تداوم اعتراض کارگران معادن و نیروگاه‌های زغال‌سنگ در بلغارستان به طرح انتقال سبز دولت و اتحادیه اروپا

به گزارش فولادنیوز؛ کارگران معترض معادن زغال‌سنگ بلغارستان به درخواست مذاکره دولت پاسخ منفی‌داده و از ملاقات با نخست وزیر درباره طرح انتقال سبز خودداری

ادامه مطلب »